Svjetsko prvenstvo 2009

Skoro održano (19.-26.07.2009. godine) Svjetsko prvenstvo aeromodelara u susjednoj Hrvatskoj, na terenima Krbavskog polja kod Korenice je umalo donijelo i medalje u sve tri klase u kojima se reprezentacija BiH takmičila.
Izvrsno 8. mjesto ekipno u klasi F1A, 11. mjesto ekipno u klasi F1C, 9. mjesto u ukupnom plasmanu, kao i najbolji pojedinačni rezultat pojedinačno u klasi F1B (IV mjesto – Malik Čabaravdić) su rezultati sa kojima je naš klub ponosan, jer su u njihovom kreiranju značajnu ulogu imali naši članovi: Edin Šahinović, Mirsad Kapetanović, Tarik Jusufbašić, Haris Jusufbašić i Malik Čabaravdić (detaljni rezultati po kategorijama:
F1A pojedinačno, F1A ekipno, F1B pojedinačno, F1B ekipno, F1C pojedinačno, F1C ekipno, FAI rezultati).


tarikj
Ima mnogo toga pa ne bih sada o tome

Komentariši