Takmičenje 7. Memorijal »Vilim Kmoch«

Na 7. Memorijalu »Vilima Kmocha« održanog na Krbavskom polju (Hrvatska) pred samo Svjetsko prvenstvo, učešće su uzeli i predstavnici našeg kluba u klasi F1A jedrilice, Edin Šahinović i Tarik Jusufbašić. Edin je zauzeo 43., a Tarik 73. mjesto u finalnom poretku. Najbolji rezultat je ostvario predstavnik AK Galeb iz Banja Luke Robert Bjelajac i to 15. mjesto, dok je Haris Hadžihajdarević iz AK Bihać zauzeo 65. mjesto od ukupno 119 takmičara.
Edin, Haris i Robert su uzeli učešća i na Svjetskom prvenstvu, kao članovi državne reprezentacije koje je održano u terminu 19.-26. jula 2009. godine.
Članovi našeg kluba u klasama F1B i F1C nisu uzeli učešća na pomenutom Memorijalu »Vilima Kmocha« zbog loših vremenskih uslova (jakog vjetra) u kojima se takmičenje u tim klasama odvijalo, a sve zbog predstojećeg Svjetskog prvenstva (detaljni rezultati po kategorijama:
F1A, F1B, F1C, FAI rezultati).


tarikj
Ima mnogo toga pa ne bih sada o tome

Komentariši